Żłobek prywatny czy państwowy?

Wybór żłobka wcale nie jest taki prosty jak myślimy.Warto  zapoznać się z ofertą żłobka i zapoznać się z zasadami rekrutacji jakie obowiązują w danym żłobku :).

 

Żłobek państwowy

Jeżeli decydujemy się na wybranie żłobka państwowego musimy pamiętać, aby odpowiednio wcześniej zapisać dziecko. W żłobkach państwowych rzadko przeprowadzane są dodatkowe zajęcia, a już na pewno nie z rodzicami.

W żłobkach państwowych są większe grupy, brakuje czasu na indywidualne podejście do każdego dziecka. Głównym minusem tych żłobków jest długi czas oczekiwania i brak wolnych miejsc.

 

Żłobek prywatny

Jest to żłobek, w którym płaci się tzw. czesne. Rekrutacja w żłobku prywatnym odbywa się przez cały rok w miarę wolnych miejsc. Jest to główna zaleta tego żłobka. Wybierając żłobek prywatny mamy pewność, że nasze maleństwo otrzymuje coś więcej, niż tylko opiekę.

Rodzice mają kontrolę nad planem dnia i jadłospisem. Prowadzone są wszelkiego rodzaju zajęcia typowo rozwojowe. Możemy spotkać się również z zajęciami, w których mogą uczestniczyć rodzice. Najważniejsze jest to, że żłobki prywatne zapewniają bardziej indywidualne podejście do dziecka niż państwowe.

Tags: